aktualności

ELIT Polska z nową ofertą do samochodów azjatyckich

24-07-2019
Sieć ELIT Polska wprowadza do swojej oferty produkty marki Nipparts. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie warsztatów na części zamienne do samochodów azjatyckich.
więcej
 

Oryginalny zestaw – najlepszy wybór

21-10-2019
Kierowcy często zastanawiają się, czywybrać oryginalny komplet wycieraczek Boscha, czy dobrać dwie wycieraczki pakowane pojedynczo, np. na podstawie ich długości.
więcej

Promocje

Promocja OSRAM

01-04-2020
Odbierz szafkę na żarówki za zakup pakietu produktów OSRAM o wartości 900 zł.
więcej

Promocja ELSTOCK

02-09-2019
Kup zawór EGR Elstock i odbierz plecak!
więcej

Aktualności

Rośnie potencjał rynku napraw jednośladów i ciężarówek

28-08-2019

 ELIT Polska wprowadza do oferty produkty do motocykli i pojazdów ciężarowych. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie tymi towarami ze strony warsztatów.

 

Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów na koniec 2018 roku zarejestrowanych było ponad 23 miliony pojazdów mechanicznych. Największą część stanowią samochody osobowe (17,4 mln), kolejne to ogólnie pojęte samochody ciężarowe (2,6 mln) i jednoślady (2 mln). Całość, w porównaniu do 2017 roku, wzrosła o 2,5 procent. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, głównie za sprawą prywatnego importu, co też pokazuje potencjał rynku.


„Popularność jednośladów zawdzięczamy przede wszystkim rozszerzeniu uprawnień do kierowania na podstawie kategorii B i poszukiwania alternatywnych środków komunikacji w zakorkowanych miastach. Z kolei samochody ciężarowe to dynamicznie rozwijający się sektor transportu, zarówno w skali lokalnej, jak i międzynarodowej” - mówi Dawid Cieśla, Dyrektor Sprzedaży, Marketingu i Łańcuchu Dostaw w ELIT Polska - „W obu tych segmentach niemal 3/4 pojazdów jest starszych niż 5 lat. Oznacza to zakończenie gwarancji producenta i poszukiwanie alternatywy dla autoryzowanych serwisów i oryginalnych części”.


Taka sytuacja otwiera nowe możliwości na poszerzenie zakresu świadczonych usług. Tym bardziej, że ze względu na sprzyjającą pogodę sezon motocyklowy trwa coraz dłużej, a w branży transportowej każdy przestój niesprawnego pojazdu pociąga wymierne straty finansowe.


ELIT Polska, bazując również na doświadczeniach grupy LKQ na rynkach europejskich, wprowadza do swojej oferty produkty do jednośladów i samochodów ciężarowych. W pierwszym przypadku to ponad 31,5 tysiąca, a w drugim ponad 165 tysięcy pozycji. Wśród dostawców znajdują się zarówno globalni producenci, jak i polskie firmy. Pełna lista jest już wprowadzona do systemu składania zamówień.


„W nowej ofercie do motocykli i samochodów ciężarowych mamy niemal wszystkie pozycje, z których te pojazdy są zbudowane. Uzupełniają je oleje i płyny eksploatacyjne oraz liczne akcesoria” - dodaje Dawid Cieśla - „Referencje te są już dostępne w naszych magazynach centralnych w Pradze i w Polsce, co gwarantuje szybką realizację złożonych zamówień”.

wstecz
realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito
© ELIT Polska | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00 | fax 12 643 78 82 | e-mail: kontakt@elitpolska.pl
informacja o cookies