aktualności

Zawory EGR firmy Elstock w ofercie ELIT Polska

26-11-2018
Oferta ELIT Polska została wzbogacona o kolejny produkt. W magazynach centralnych dostępne są już zawory EGR firmy Elstock – jednej z marek BORG Automotive Group. Są to produkty renomowane, a ich sprzedaż odbywa się po wymianie rdzeni.
więcej
 

ZF Aftermarket Tech Adventure 2019

10-04-2019
Przykładem lat ubiegłych, ZF Aftermarket w Polsce, również w tym roku przygotował cyjla szkoleń pod hasłem „ZF Aftermarket Tech Adventure 2019”
więcej

Promocje

Promocja LOTOS

08-05-2019
Kupuj pakiety produktów i odbieraj nagrody za zakupy.
więcej

Promocja MOBIL

29-04-2019
Kupuj pakiety produktów i odbieraj nagrody za zakupy.
więcej

Aktualności

Hamulce BOSCH w ofercie ELIT Polska

24-10-2018

Bezpieczeństwo przede wszystkim


Hamulce tarczowe, dzięki szybkiemu uzyskiwaniu wysokiej siły hamowania, od lat 50. stopniowo stały się powszechne w samochodach. Firma Bosch dostarcza je na wyposażenie fabyczne do 60% wszystkich produkowanych na świecie samochodów osobowych.


Części zamienne produkowane przez Bosch są takiej jakości, jak te wykonywane na wyposażenie fabryczne nowych samochodów. Tym samym, wybierając tarcze i klocki Bosch przy wymianie zużytych hamulców, podejmujesz najlepszą decyzję.


Tarcze hamulcowe


Bosch wykorzystuje do produkcji tarcz między innymi wysokowęglowe żeliwo. Od zastosowanego materiału zależy trwałość tarcz, zdolność przyjmowania ciepła, odporność na przegrzewanie i podatność na odkształcenia (bicie tarcz).


Tarcze hamulcowe produkowane są w odlewniach firmy Buderus Guss w Niemczech i w innych należących do grupy Bosch. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Europie, Brazylii, Indiach i USA. Bosch produkuje w nich ok. 30 mln tarcz hamulcowych rocznie, będąc jednym z największych producentów na świecie.


Bosch wykonuje na montaż fabryczny tarcze o dokładności do 10 mikrometrów, co chroni przed powstawaniem szkodliwych efektów związanych z drganiami, jak bicie tarcz. Wyważenie dynamiczne i dokładność wykonania są szczególnie istotne w ruchu obrotowym z dużymi prędkościami.


Klocki hamulcowe


Klocki hamulcowe muszą odebrać znaczną ilość energii. Przykładowo, aby zatrzymać z prędkości 200 km/h samochód kompaktowy o masie 1,5 tony, potrzeba odebrać poprzez hamulce i rozproszyć moc rzędu 400 koni mechanicznych, podczas gdy przeciętna moc silnika to około 100 koni.


Klocki hamulcowe Bosch są testowane w niskich i wysokich temperaturach, przy dużej wilgotności, jak i przy intensywnych hamowaniach. Różnorodne testy umożliwiają optymalny dobór mieszanki klocka do regionu użytkowania. Przekroczone są wymagania europejskiej normy ECE R 90.


Bębny hamulcowe


Podczas hamowania bezwładność pojazdu sprawnia, że przednia oś jest dociążana, a tylna odciążana. Z tego względu hamulce tylne generują mniejszą siłę hamowania i mogą być mniejszych rozmiarów. Dlatego też wielu producentów pojazdów stosuje hamulce bębnowe na osi tylnej. Są one tańsze i charakteryzują się długimi przebiegami. Stosuje je się głównie w mniejszych samochodach osobowych.

 

Szczęki hamulcowe


Szczęki to ruchome elementy hamulca bębnowego, które po dociśnięciu do bębna hamulcowego wytwarzają moment hamujący. Szczęki jako części zamienne można zakupić oddzielnie lub w zestawie z mechanizmem uruchamiającym.

 

FILMY INSTRUKTAŻOWE:

 

http://www.filmotekabosch.pl/kategoria/wymiana-tarcz-i-klockow-hamulcowych

http://www.filmotekabosch.pl/kategoria/wymiana-bebnow-i-szczek-hamulcowych

http://www.filmotekabosch.pl/kategoria/korzysci-z-zastosowania-zestawu-super-pro

 
wstecz
realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito
© ELIT Polska | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00 | fax 12 643 78 82 | e-mail: kontakt@elitpolska.pl
informacja o cookies