aktualności

Asortyment części do ciężkich zastosowań Gates Extra Service zmienia nazwę na Gates FleetRunner

07-06-2019
LUKSEMBURG, maj 2019 - Gates (NYSE: GTES), czołowy globalny dostawca produktów hydraulicznych i rozwiązań do przenoszenia mocy, wprowadza nową markę części zamiennych FleetRunner™, dedykowanych do samochodów ciężarowych i autobusów.
więcej
 

Marka Starline w TVN Turbo

18-07-2019
Starline to własna marka części zamiennych i wyposażenia warsztatów oferowana przez ELIT Polska. W najbliższych dniach, dzięki planszom sponsorskim, poznają ją widzowie programów TVN Turbo.
więcej

Promocje

Promocja GATES

08-07-2019
Kupuj zestawy rozrządu lub zestawy paska micro-V i odbieraj nagrody.
więcej

Promocja LOTOS-EURO 2020

22-07-2019
BILET NA MECZ POLSKA - AUSTRIA za największy wzrost obrotu!
więcej

Aktualności

Zawory EGR firmy Elstock w ofercie ELIT Polska

26-11-2018

Oferta ELIT Polska została wzbogacona o kolejny produkt. W magazynach centralnych dostępne są już zawory EGR firmy Elstock – jednej z marek BORG Automotive Group. Są to produkty renomowane, a ich sprzedaż odbywa się po wymianie rdzeni.

 

W ofercie ELIT Polska znajduje się aktualnie 70 najbardziej popularnych na rynku zaworów firmy Elstock, które zapewniają 80% pokrycia parku samochodowego w Polsce. Numery indeksowe zaczynają się od prefiksu ELT (np. ELT 73-0099).

 

Elstock jest jedną z trzech największych firm regeneracyjnych w Europie z ponad 40-letnim doświadczeniem. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w sprzedaży, produkcji i dystrybucji części zamiennych do samochodów.

 

W ofercie firmy Elstock znajdują się:

  • zawory EGR – 80% pokrycia rynku,
  • alternatory – 96% pokrycia rynku,
  • rozruszniki – 96% pokrycia rynku,
  • zaciski hamulcowe – 95% pokrycia rynku.

 

Wszystkie produkty powstają zgodnie z wymaganiami OE oraz posiadają:

  • 2-letni okres gwarancji – bez limitu przebiegu,
  • system Plug & Play (podłącz i używaj) – są dostarczane ze wszystkimi elementami potrzebnymi do ich montażu,
  • pełną integrację z TecDoc – jednym z wiodących katalogów pojazdów i części zamiennych na świecie,
  • certyfikaty DIN EN ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015.

 

Wszystkie produkty z oferty Elstock poddawane są ponadto testom wytrzymałości, co jest gwarancją ich wysokiej jakości.

 

Firma regenerująca zawory EGR ma swoją siedzibę w Polsce i jest certyfikowana zgodnie z normą ISO 9001:2008. Każdy zawór EGR opuszczający produkcję jest tak dobry, jak produkt nowy, i spełnia wymagania produktów OE. Wszystkie zawory EGR są dostarczane z kompletem uszczelek i są gotowe do zamontowania.

 

Kilka słów o zaworach EGR

 

Zawór EGR kontroluje przepływ spalin z kolektora wydechowego z powrotem do cylindra. Jest umieszczony na układzie wydechowym silnika, w miejscu jego połączenia z układem dolotowym.


System EGR podgrzewa paliwo dostające się do cylindra, przez co przyspiesza jego odparowanie i poprawia wymieszanie z powietrzem oraz obniża temperaturę spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Redukuje to zawartość tlenków azotu oraz pozostałości węglowodorów w spalinach.


Awaria systemu EGR może powodować nierówną pracę i spadek mocy silnika lub przeciwnie – nieco poprawić jego osiągi kosztem znacznego podwyższenia zawartości substancji szkodliwych w spalinach. Każde niedomaganie układu recyrkulacji zmienia parametry pracy silnika, co może powodować nieprzewidywalne reakcje silnika na naciśnięcie pedału gazu. Wszystko to wpływa na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania pojazdu.

wstecz
realizacja: Ideo
powered by: CMS Edito
© ELIT Polska | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00 | fax 12 643 78 82 | e-mail: kontakt@elitpolska.pl
informacja o cookies